3 Червня, 2024
Час читання: 3 хв.

У ВПУ №29 стартують IT-курси для підлітків за підтримки Львівського ІТ Кластера

Вище професійне училище № 29 запускає поглиблені навчальні курси з ІТ за підтримки Львівського ІТ Кластера. Проєкт стартує 3 червня. Освітню ініціативу реалізують у межах Vo-Tech School, проєкту співпраці і трансформації закладів профтехосвіти Львівського ІТ Кластера.

Першими слухачами курсів стануть учні навчальної програми “Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення” ВПУ № 29, яку Львівський ІТ Кластер оновив спільно з представниками ІТ-компаній. А у вересні приєднатися до навчання зможуть усі, хто хоче глибше вивчати ІТ-спеціальності і досліджувати сучасні технології та інструменти, необхідні для роботи в техсфері.

“Розпочинаємо ще один проєкт розвитку професійної освіти в ІТ-галузі. Три роки тому спільно з Львівським ІТ Кластером ми розпочали проєкт з модернізації освітньої програми з професії Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення. Сьогодні запускаємо у нашому Навчально-практичному центрі інформаційних технологій проєкт короткотермінових трьохмісячних курсів з поглибленим вивченням окремих освітніх програм. Наразі це буде 5 груп за різними програмами. Далі плануємо збільшити кількість програм та проводити курси на постійній основі”, — розповідає Роман Стецький, директор ВПУ № 29.

Початковий етап проєкту передбачає 5 навчальних програм з різних сфер інформаційних технологій:

  • Основи ІТ та програмування на Java
  • Дизайн користувацьких інтерфейсів (UI/UX дизайн)
  • Основи управління проєктами з розробки ПЗ
  • Основи бізнес-аналізу 
  • Штучний Інтелект та Чат-боти

Викладачами стануть досвідчені спеціалісти з провідних ІТ-компаній Львова, учасниць Кластера. Навчання триватиме 3 місяці та відбуватиметься у гібридному форматі. Студенти здобуватимуть як теоретичні, так і практичні знання. Однією із родзинок стане можливість відвідувати техкомпанії-учасниці Кластера. Це дозволить зануритися в професійне середовище та відчути атмосферу роботи в ІТ.

“Це перший унікальний приклад того, як на базі державного закладу профтехосвіти можна проводити якісне навчання з ІТ-напрямків. Такі поглиблені курси є чудовою можливістю для учнів краще розібратися в різноманітності ІТ-професій. Навчальні програми дозволять випробувати себе в різних сферах, адже спектр техспеціальностей дуже широкий. Як результат, вони отримають не лише корисні знання, а й розуміння того, яка конкретна ІТ-професія підходить саме для них. Ми у Львівському IT Кластері вже понад 8 років системно працюємо над покращенням техосвіти. Адже віримо це запорука розвитку індустрії”, — каже Степан Веселовський, CEO Львівського ІТ Кластера.

Курси стартують на базі Навчально-практичного центру інформаційних та комп’ютерних технологій у ВПУ № 29, який створили у 2023 році. Це перший в Україні навчально-практичний центр IT-спрямування у системі професійної освіти. До його складу входять, зокрема, й дві сучасні комп’ютерні лабораторії для майбутніх ІТ-спеціалістів, створені за підтримки Львівського ІТ Кластера.

Нагадаємо, Львівський ІТ Кластер підтримує ВПУ № 29 з 2021 року. За сприяння спільноти в училищі модернізували навчальну програму за спеціальністю “Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення”. Її учні отримали можливість здобувати знання, переймаючи досвід у фахівців провідних львівських ІТ-компаній. До трансформації дисципліни долучилися представники ІТ-індустрії, бізнесу, влади міста та області. Ця співпраця дозволила створити унікальну навчальну ІТ-програму на базі саме професійно-технічної ланки. Цього року перші випускники дисципліни закінчують навчання.

Поділитися статтею:
У ВПУ №29 стартують IT-курси для підлітків за підтримки Львівського ІТ Кластера

Вище професійне училище № 29 запускає поглиблені навчальні курси з ІТ за підтримки Львівського ІТ Кластера. Проєкт стартує 3 червня. Освітню ініціативу реалізують у межах Vo-Tech School, проєкту співпраці і трансформації закладів профтехосвіти Львівського ІТ Кластера. Першими слухачами курсів стануть учні навчальної програми “Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення” ВПУ № 29, яку Львівський […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2024/06/vo-tech_school_novyna_-1.png
Скопійовано!