22 Листопада, 2023
Час читання: 4 хв.

Участь у Програмі підтримки менторів Львівського ІТ Кластера: Досвід Brainstack_

Чому важливо підтримувати менторство на рівні компанії та як це допомагає студентам та самим менторам? У межах серії публікацій, присвячених Програмі підтримки менторів в компаніях Львівського ІТ Кластера, ми поспілкувались з Валерією Короленко, Employer Brand Lead в Brainstack_. Вона розповіла про те, як працює Програма в компанії. 

Менторство – унікальна можливість впливати на майбутнє покоління ІТ-спеціалістів та ділитися експертизою зі студентами. У межах Програми підтримки менторів Львівського ІТ Кластера експерти від ІТ-компаній не тільки долучаються до навчання та розвивають студентські ініціативи, а й здобувають навички для власного кар’єрного зростання. Програма включає два основні напрямки: підтримка менторів зі сторони Львівського ІТ Кластера та зі сторони ІТ-компаній, які долучаються до програми.

Насамперед – роль наставника для тих, хто хоче вирости в посаді, стати менеджером. А також для спеціалістів, які мають амбіції розвиватися у лідерстві, вчитися делегувати та передавати власний досвід.

Brainstack_ приєдналася до Програми підтримки менторів Львівського ІТ Кластера у 2023 році. В компанії розуміють важливість менторства як для розвитку освіти, так і для можливості внутрішнього навчання спеціалістів. Участь у програмі передбачає підтримку та заохочення усіх фахівців, які вже є або в майбутньому планують стати менторами. Оскільки працівники часто виділяють свій позаробочий час на наставництво, важливою є підтримка з боку компанії. Звісно, у кожного є своя особиста мотивація, але підтримка від компанії не менш важлива. 

“Для Brainstack_ зовнішнє менторство є стратегічною ціллю. Вона полягає в тому, що спеціаліст, який отримує досвід менторства, має можливості для подальшого вертикального росту: до тім ліда чи менеджера. Адже під час менторства вчаться делегувати, ділитися знаннями, знаходити свої сильні сторони та зони зростання,” – додає Валерія.

Кожна компанія-учасниця Програми підтримки менторів самостійно приймає рішення про те, як мотивувати наставників. До бенефітів від Brainstack_ належать:

  • Грошовий бонус після завершення менторської програми; 
  • Брендований подарунок від компанії; 
  • Можливість подальшого вертикального розвитку в компанії до позиції тім ліда або ментора для внутрішніх спеціалістів. Компанія забезпечує можливість менторам особисто бути присутніми на захисті командних проєктів своєї команди: оформлення відрядження, забезпечення проживання, транспортні витрати та добові.

Саме можливість навчатись та вдосконалювати свої м’які навички під час менторства студентів спонукала Валерію стати першопрохідцем серед менторів компанії. Так вона першою з команди більше ніж 350 спеціалістів Brainstack_ почала працювати зі студентами на програмі HR Management в ЛНУ імені І. Франка. Команда, з якою працювала Валерія, готувала HR-дослідження на тему “Як змінились бенефіти для працівників у 2022-2023 в Україні” та зайняла друге місце на захисті проєктів.

“Для мене це насамперед можливість структурувати знання, які в мене є. Саме під час менторства я зрозуміла, що мені варто “підтягнути”. Йдеться не лише про знання, а й про навички управління командою,”  каже Валерія.

Після успішного досвіду Валерії, на програму зареєструвалися ще п’ять фахівців Brainstack_. Двоє з них вже розпочали роботу зі студентами на програмах “Кібербезпека” в НУ “Львівська Політехніка” та ЛНУ ім. І. Франка. Інші – матимуть можливість долучитися до командної роботи вже у другому навчальному семестрі, оскільки саме в цей час стартує робота над проєктами на більшості бакалаврських програм.

Крім того, щоб ще більше розвивати зовнішнє менторство й залучати до нього спеціалістів, у Brainstack_ почали співпрацювати зі студентськими громадськими організаціями та проводити різні профорієнтаційні заходи на теми, які стосуються ІТ галузі. Мета такої співпраці – заохочення молодого покоління айтівців залишатися в Україні та починати кар’єру саме тут.

“Ми хочемо, щоб випускники університетів ще до завершення навчання знали про те, що ми раді бачити їх у себе в компанії. Окрім цього, нас турбує той факт, що через війну багато студентів покидають країну і швидше за все залишаться працювати за кордоном. Тому ми вирішили залучатися в такі освітні проєкти, щоб показати, що майбутнє в Україні є, і що ми чекаємо молодих спеціалістів у себе в команді,” каже Валерія Короленко.

Менторство студентів – важлива складова розвитку техосвіти. Саме тому в межах проєкту IT Expert Львівського ІТ Кластера діє Програма підтримки менторів, головна мета якої – сприяти заохоченню менторства та розвитку навичок фахівців. 

Львівський ІТ Кластер заохочує учасників Mentors Community та надає ряд бенефітів, таких як: тренінги з розвитку soft skills та командного лідерства, підтримка ментора щодо всіх питань, що стосуються навчального процесу, нетворкінг з колегами та багато приємних бонусів і подарунків. Приєднавшись до Програми, компанія отримує можливість розвивати та мотивувати своїх працівників, долучається до навчання нового покоління талановитих фахівців у сфері ІТ, розвитку стартап-екосистеми в Україні та власного бренду роботодавця. 

Якщо ви хочете долучитися до розвитку техосвіти та культури менторства у своїй компанії, звертайтеся до керівника напрямку університетських програм Львівського ІТ Кластера, Олега Леськіва: oleh.leskiv@itcluster.lviv.ua.

Поділитися статтею:
Участь у Програмі підтримки менторів Львівського ІТ Кластера: Досвід Brainstack_

Чому важливо підтримувати менторство на рівні компанії та як це допомагає студентам та самим менторам? У межах серії публікацій, присвячених Програмі підтримки менторів в компаніях Львівського ІТ Кластера, ми поспілкувались з Валерією Короленко, Employer Brand Lead в Brainstack_. Вона розповіла про те, як працює Програма в компанії.  Менторство – унікальна можливість впливати на майбутнє покоління […]

https://itcluster.lviv.ua/wp-content/uploads/2023/11/novina.png
Скопійовано!