Львів у цифрах:

31 k
ІТ-спеціалістів працюють у Львові
4k
фахівців щорічно випускається з львівських ВНЗ
30%
щорічний прогнозований середній приріст галузі

Про місто

Львів сьогодні – це не лише місто з неймовірною архітектурою та історичною спадщиною, колосальним потоком туристів, великою кількістю культурних подій. Це ще й один із найбільших ІТ-хабів України разом з Києвом та Харковом.

Згідно з останнім дослідженням IT Research 6.0, сьогодні ІТ-індустрія Львова налічує 511 компаній. За останніх 6 років їх побільшало на 328: з 192 – у 2015 році до 511 – у 2021 році.

17 компаній з рейтингу ТОП-50 найбільших ІТ-компаній від видання DOU є членами Львівського ІТ Кластеру, а 24 компанії мають офіси у Львові. У 2021 році одинадцять українських ІТ-компаній увійшли до сотні найкращих аутсорсингових компаній світу за версію АІОР (The Best of The Global Outsourcing). 7 із цих компаній є членами Львівського ІТ Кластеру.

У 2021 році Львів піднявся на 99 позицій у світовому рейтингу стартап-систем за версією StartupBlink і посів 225 місце у світі серед 1000 стартап-екосистем світу.

Переваги Львова на міжнародному ІТ-ринку

economic-attractiveness
Економічна привабливість

Львів – економічно вигідне місто для відкриття нових офісів та старту IT-бізнесу, і є привабливим центром для потенційних інвестицій. Місто пропонує велику кількість   досвідчених фахівців: за 6 років їх кількість зросла з 13 тисяч до 31 тисячі. Найбільше ІТ-спеціалістів, а саме 41%, мають рівень кваліфікації Middle.

За даними IT Research 6.0, загальний економічний ефект ІТ-галузі зріс в два рази за останніх 5 років: з $734 мільйонів у 2016 році до $1,4 мільярдів у 2020 році.

Також у Львові привабливе середовище для відкриття нових компаній та філій. А спеціалісти, які якісно.

human-capital
Кваліфікований людський капітал

У місті є 7 університетів, які щороку випускають понад чотири тисячі талановитих спеціалістів. Академії та школи при ІТ-компаніях допомагають студентам та усім охочим опанувати ІТ-фах. У Львові діє близько 30 академій короткотермінових курсів, з яких випустили понад 10 000 студентів за 2020 рік. У трьох університетах діє 17 оновлених навчальних програм, на яких понад 4 тисячі студентів вивчають дисципліни із різних напрямків ІТ-сфери: від Інтернету речей, Штучного інтелекту до HR, IT Sales і менеджменту. За даними опитування видання DOU, Львів є єдиним містом, в яке багато хто повертається після навчання в університеті в іншому регіоні.

geographic-proximity
Географічна близькість є Європою

Львів розташований поблизу ЄС та на перетині міжнародних транспортних шляхів, тому він є привабливим місцем для талантів, які шукають нові можливості, молодих підприємців та іноземних інвесторів. Львів дуже споріднений із європейською культурою та типом мислення. Понад третина львівських IT-спеціалістів володіє другою європейською мовою разом з англійською. Розташування міста у самому серці Європи також робить його зручною локацією для аутсорсингу. Велика частина клієнтів львівських IT-компаній – це європейські та американські замовники.

positive-dynamics
Позитивна динаміка

Багато львівських компаній відкривають представництва за кордоном, ринок експорту зростає, і велика кількість українських IT-спеціалістів переїжджає до Львова із інших міст. У Львові відбувається масштабна технологічна конференція IT Arena, яка щорічно об’єднує понад 5000 програмістів, дизайнерів, топ-менеджерів, підприємців, бізнес-аналітиків та стартаперів.

Також у Львові запустили унікальну B2B-платформу Lviv Tech, яка об’єднує IT-індустрію міста з американськими та європейськими клієнтами.

Розташування

Львів розташований у самому серці Східної Європи на перехресті важливих автомагістралей та залізниць. До культурної столиці України можна легко дістатися з будь-якого великого європейського міста.

У Львові з’явилися нові авіаційні та залізничні сполучення. До міста можна дістатися авіалініями Wizz Air, Ryanair, Turkish Airlines, Lufthansa, Austrian Airlines, LOT, Pegasus, Buta Airlines, AirSerbia, Belavia, SkyUP, МАУ. Є можливість приїхати і залізничними шляхами з Польщі, Білорусі, Словаччини, Австрії, а також Болгарії. Міжнародні автобусні перевізники, такі як LeoExpress, ECOLINES і FlixBus, теж здійснюють регулярні рейси у Львів.

maplviv

ІТ-середовище Львова

ІТ-спеціалісти

Згідно із дослідженням IT Research 6.0, у секторі інформаційних технологій залучено понад 31 тисяча працівників, і їхня кількість щорічно зростає.

У порівнянні з 2020 роком, у 2021-му:

  • кількість ІТ-фахівців у Львові зросла на 17%.
  • медіана по зарплатні ІТ-спеціаліста у місті – 2102$.
  • найбільше ІТ-спеціалістів зайняті на позиціях Software Development Specialist – 48%; топ-менеджери від усієї сукупності працівників ІТ-сфери становлять 5%.
  • найбільше ІТ-спеціалістів мають рівень кваліфікації Middle – 41%, Senior – 25%, Junior – 24%.

Професійна спільнота

Професійна спільнота міста зростає частково завдяки великій кількості навчальних закладів у місті. Щороку львівські вищі навчальні заклади випускають біля 4000 ІТ-спеціалістів. Серед ТОП-університетів Львова, які готують технічних спеціалістів – ЛНУ ім. І. Франка, НУ “Львівська політехніка”, УКУ та інші. Студенти переважно обирають такі спеціальності, як:

  • Комп’ютерні науки та інформаційні технології
  • Комп’ютерна інженерія 
  • Прикладна математика та інформатика 
  • Електроніка та комп’ютерні технології

В межах освітніх проектів Львівського ІТ Кластеру діє 17 програм у трьох університетах міста: Національному університеті “Львівська політехніка”, Львівському університеті ім. Івана Франка, Львівському державному університеті безпеки життєдіяльності.

У 2021 році Львівський ІТ Кластер запустив проект Lviv IT Cluster Academy – заклад професійної освіти нового типу для підготовки якісних технічних спеціалістів. У межах проекту Львівський ІТ Кластер спільно з ІТ-спеціалістами оновлює навчальні програми у Львівському професійно-технічному училищі №29.

Темпи розвитку

Динамічний розвиток ІТ-середовища робить Львів привабливим центром для інвестицій, роботи і навчання. Недарма місцевим фахівцям довіряють міжнародні компанії зі світовим іменем, що, безумовно, має позитивний економічний ефект для міста.

Приріст економічного ефекту у 2020 році, попри пандемію COVID-19, склав 10%. Частка ІТ-галузі у ВРП Львова протягом останніх 6 років тримається в межах 20%. Оборот ІТ-галузі щороку зростає: від $280 мільйонів у 2015 році до $895 мільйонів у 2020 році.

Кількість створених робочих місць завдяки ІТ-сфері також вражає. В середньому один ІТ-спеціаліст у Львові створює/зберігає три робочих місця. У 2015 році загальна кількість створених/збережених робочих місць становила 53 тисячі, а вже у 2020 – 74 тисячі. Місту вдалося створити позитивний імідж і розвинути безпечний бізнес-клімат для потенційних компаній та інвесторів.

Прогнози щодо зростання обороту галузі у 2021 з урахуванням приросту зайнятості в ІТ-галузі Львова на 17% та заробітну плату на 19% за базовим та оптимістичним сценарієм складатимуть 1152 млн. дол. (+30%) та 1196 млн. дол. (+34%) відповідно.

it-research_2-1

Степан Веселовський
CEO, Lviv IT Cluster

«Маєш запитання чи пропозиції або хочеш долучитися до проекту? Будь ласка, контактуй зі мною»